Grupa We Are Radar celebruje tej jesieni dziesiąty rok działalności. Z tej oto okazji zapraszamy gości wyjątkowo dla nas ważnych, których cenimy zarówno pod kątem ich niesztampowej twórczości, lecz także za sprawą ich przyjaznej aury.
Pierwszy z nich — Mark Knekelhuis jest pochodzącym z Amsterdamu djem, a także, front-manem hybrydowo-punkowego duetu Volition Immanent, który współtworzy z Parrish Smith’em. Na przestrzeni ostatnich kilku lat coraz głośniejszą staje się jego autorska oficyna — Knekelhuis, która zaskakuje każdym kolejnym wydawnictwem wymykającym się poza ramy powszechnie znanych kategorii. Mark jest według nas niewątpliwie jednym z najciekawszych didżejów współczesnej elektroniki, który niezwykle sprawnie przemieszcza się pomiędzy wieloma skrajnymi i pozornie nieprzystającymi do siebie gatunkami. W jego setach nierzadko zderzają się ze sobą wpływy pastelowo-melancholijnych brzmień z surową, punkową energią, a gdzieś pomiędzy nimi wyłaniają się współczesne, futurystyczne struktury.
Z oficyną Knekelhuis związany jest także nasz drugi gość — Philipp Otterbach, którego selekcja i produkcje zwinnie morfują pomiędzy naszymi ulubionymi gatunkami. Jak przeczytać możemy w jego bio: “Człowiek od trzymających w napięciu opowieści, który lubi łączyć wczesną elektronikę, krautrock, minimalizm i wszelkiego rodzaju plemienne rytmy z eklektycznym tańcem voodoo, psychodelicznymi gitarowymi tsunami, housem, techno czy electro”. Jako dj gra muzykę równie zaskakującą co szczerą i dojrzałą. Nieprzypadkowo więc należy do grona jednego z pierwszych rezydentów legendarnego Salon Des Amateurs z Düsseldorfu.
Kolejną gościnią jest nasza wieloletnia przyjaciółka, związana z Brutażem Ania R, z którą nasze ścieżki już nie raz przecinały się w różnych niezapomnianych sytuacjach. Sami jesteśmy ciekawi czym nas tym razem zaskoczy, bo wiemy że i jej muzyczne zainteresowania wiodą w wielu nieoczywistych kierunkach.
Tej nocy zagra również cały We Are Radar w składzie: Olivia, Chino i Kinzo Chrome.